kmzg pano

 

Od 12 lat pracuję jako redaktorka ogólnosłowackiej telewizji TV JOJ. Wraz z operatorem przemierzamy Liptów i Orawę. W przeszłości przekazywaliśmy również informacje z Polski, a nasz zespół był obecny przy takich ważnych zdarzeniach, jak wielka katastrofa górnicza
na Śląsku, zawalenie się dachu hali wystawowej pod naporem śniegu w Katowicach, przygotowania do pogrzebu prezydenta w Krakowie itp.

 

Często również współpracowaliśmy podczas tworzenia ciekawych reportaży z Tatrzańskim Parkiem Narodowym z siedzibą w Zakopanem. W tej chwili naszymi priorytetami są Liptów
i Orawa. Jednak nadal współpracujemy z Polakami.

 

Na przykład w ramach wspólnych projektów związanych z obserwacją dziko żyjących zwierząt i ptaków lub wspierania turystyki na Liptowie i Orawie.

 

Regiony te są szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów z Polski. Polscy turyści oraz specjaliści z Polski często występują w naszych reportażach. Z Polakami wiele nas łączy. Poza pięknym podobnie brzmiącym językiem, taki sam temperament i mentalność, a przede wszystkim wielkie słowiańskie serce.