kmzg pano

Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich

 

Pan Fischer jest twórcą niespotykanych modeli zabytków historycznych, które nie tylko oddają wygląd oryginału, ale również wykonywane są z takich samych materiałów.

 

Modele tworzył niemal wyłącznie sam i zajęło mu to 11 lat.

 

Park MINI SLOVENSKO zrealizował wraz ze współpracownikami w niecałe 5 miesięcy.

 

Można w nim w jednym miejscu zobaczyć łącznie 14 modeli w skali 1:25. Między innymi „bajkowy” zamek Bojnice, „perłę Wagu”, czyli zamek w Strečnie, Wieżę św. Urbana
z Koszycach, Ratusz miejski z Levočy ze słynną klatką hańby, renesansowe dzwonnice
z Kežmarku i Spiskiej Soboty, drewniany kościółek z Hervatova (zabytek wpisany na listę UNESCO), drewniany kryty i czynny do dzisiaj most z 1832 r. w Kluknavie oraz inne.

 

Niemniej interesujący jest model kolei w skali 1:25 z pięcioma pociągami.

 

Od dnia otwarcia Parku, które odbyło się 04.07.2016 r., do końca roku odwiedziły go 52 tys. zwiedzających należących do wszystkich grup wiekowych.

 

Park jest jedną z ciekawostek regionu Liptowa i ma szansę dalszego rozwoju, uzupełniania modeli oraz powiększania powierzchni ekspozycji.

 

Firma OGNIOTECH działa i funkcjonuje na terenie powiatu nowotarskiego i nowosądeckiego z siedzibą w Krościenku n.D,posiadająca niezbędne uprawnienia do świadczenia usług z zakresu kompleksowych szkoleń, doradztwa i serwisu związanego z branżą BHP, PPOŻ, PIERWSZA POMOC, OCHRONA OSÓB I MIENIA, DETEKTYWISTYKA. Wdrożyliśmy i stosujemy system zarządzania jakością ISO 9001:2008.Posiadamy również polisę od odpowiedzialności cywilnej na wybraną sumę (delikt, kontrakt) oraz liczne certyfikaty Rzetelnej Firmy, Nowoczesnej Firmy, Wiarygodnej Firmy jak  również wiele pozytywnych opinii i referencji których nie sposób wymienić i opisać. 

Nominacja do prestiżowej nagrody "Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich" daje nam satysfakcję i mobilizuje do ciągłego zwiększania jakości oferowanych i świadczonych usług . 

Pani Jadwiga Jurasz szyciem strojów góralskich oraz strojów z elementami folkowymi i folklorystycznymi zajmuje się już od ponad 20 lat. Przygotowane przez agencję "Jadwiga" stroje góralskie, zarówno żeńskie, jak i męskie stanowią większość garderoby dużej grupy zespołów góralskich na Żywiecczyźnie.  Zamówienia na jej stroje spływają nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy. Tylko w ostatnim roku jej prace znalazły uznanie w USA, Niemczech, Anglii i Norwegii. Pani Jadwiga Jurasz zaczęła propagować modę góralską, organizując pokazy mody inspirowanej folklorem. Dzięki tej popularyzacji stroju, czy też elementów folklorystycznych, wiele osób z dumą ubiera dzisiaj tego typu odzież, podkreślającą ich pochodzenie i indywidualny charakter. Warto podkreślić również, że oprócz szycia strojów, Jadwiga Jurasz zajmuje się ich projektowaniem, a także wprowadzaniem nowych wzorów, które charakteryzuje doskonała znajomość tematyki góralskiej, historii i tradycji regionu, w połączeniu z nowoczesnym designem. Ważnym elementem w działalności Agencji Artystycznej "Jadwiga" jest również przygotowanie elementów stroju duchownych, takich jak stuły czy ornaty. Jest także wykonawcą strojów dla Związku Podhalan.