kmzg pano

Justyna Dyrlaga to osoba młoda, bardzo aktywna, dbająca o propagowanie zdrowego stylu życia. Swoją pasją zaraża coraz większą grupę odbiorców.

Sport to jej pasja, już od dziecka. Od zawsze wiedziała, że aktywność fizyczna będzie wypełniała całe jej życie. Kończąc Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, tylko utwierdziła się w fakcie, że chce się dzielić tym, co robi i zarażać kobiety na Podbeskidziu chęcią zadbania o siebie tak fizycznie, jak i mentalnie. Z tego względu półtora roku temu powstał profil na Facebook'u, gdzie motywuje kobiety do aktywności i ruchowej, a co za tym idzie, do budowania pewności siebie, wiary we własne możliwości i pozytywne podejście do życia. Od roku prowadzi zajęcia fitness, gdzie coraz większą grupę kobiet przekonuje do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

Sama natomiast trenuje biegi średnio i długodystansowe, ćwiczy siłowo i spędza każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu. Z zawodu jest nauczycielką wychowania fizycznego, wpaja uczniom chęć rozwoju fizycznego już od najmłodszych lat. Ponadto jest trenerem personalnym, instruktorem fitness i Aqua Aerobiku.

Wszystkie jej działania mają jeden główny cel - propagowanie miłości do aktywności fizycznej w każdej grupie wiekowej.

 

Mistrzyni świata w fitness Dominika Multáňová ma 24 lata i w swojej dyscyplinie osiągnęła niemal wszystko:

 

  • je 4 krotną mistrzynią świata w fitness (I miejsce na Mistrzostwach świata fitness kobiet w 2013 r., I miejsce na Mistrzostwach świata fitness juniorek 2013 r., I miejsce na Mistrzostwach świata fitness kobiet w 2014 r., I miejsce na Mistrzostwach świata fitness juniorek 2014 r.),

  • zdobyła I miejsce w Arnold Classic Europe, kategoria fitness kobiety 2015,

  • zdobyła I miejsce na Arnold Sport Festival Ohio, czyli największych i najbardziej prestiżowych zawodach,

  • jest wicemistrzynią świata w fitness (II miejsce na Mistrzostwach świata w fitness kobiet 2016),

  • zdobyła III miejsce na European Games w Baku 2015, w kategorii fitness open.

 

Dominika pochodzi z Liptowa, kocha góry, jest świetnym przykładem i inspiracją dla młodych ludzi. Jej kredo życiowym jest „wszystko można, tylko trzeba chcieć, trud
i wytrwałość”

 

Pochodzący z Wisły, obecnie mieszkający w Cieszynie niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot. Początkowo trenował pływanie, później podnoszenie ciężarów, aż zdecydował się na lekkoatletykę – w szczególności pchnięcie kulą. W tej właśnie dyscyplinie odnosi największe sukcesy. Jest 4-krotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich (Ateny, Pekin, Londyn, Rio), na których zdobył trzy srebrne medale. W roku 2015 został Mistrzem Świata w pchnięciu kulą, a w 2016 Mistrzem Europy.  Zdobywał również medale Mistrzostw Europy w rzucie dyskiem, zaś w Mistrzostwach Polski zdobywał medale w obu konkurencjach rzutowych. 

Za swoje osiągnięcia oraz za promowanie Polski za granicą został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi (2016), a w roku 2009 tablica pamiątkowa z jego imieniem została umieszczona w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu. Aktualnie jest zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego CIESZYN. Jest jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich sportowców niepełnosprawnych.